Zájezdy s programem

v Jihoafrické republice.

Kapské město - Garden Route - Port Elizabeth

14 dní  (12 dní JAR, 2 dny cesta)
Počet účastníků: 6-8

PROGRAM – Kapské město, safari parky, farma Fijnbosch a relax u moře (nebo v opačném pořadí)

 

PROGRAM 
1.den – Odlet z Prahy (PRG) do Cape Town (CPT)

2.den – Přílet do CPT a přesun s delegátem na ubytování. Návštěva předměstí a pláže Camps Bay, výlet lanovkou na Stolovou horu, procházka přístavem s možností nákupů v centru Victoria Wharf Waterfront. Večeře.

3.den – Snídaně, návštěva předměstí CPT, Hout Bay – přístav, Seal Cruise, návštěva předměstí Simon’s Town s velkou kolonií tučňáků, Mys Dobré naděje, trh s africkými suvenýry, večeře.

4.den – Snídaně, celodenní program, který zahrnuje prohlídku botanické zahrady Kirstenbosh National Botanical Garden, Camps Bay, Signální horu, Waterfront, mořské akvárium. Večeře v restauraci Hussar Grill případně dle dohody kdekoliv jinde v Capms Bay.

5.den – Snídaně, přejezd a návštěva vinařství oblasti Stellenbosch – Klein Constantia/Jc Le Roux/Spier winery/Clos Malvern estate, stylová večeře na vinařství.

6.den – Snídaně, relaxační den s možností individuálního programu v CPT. Případně výlet lanovkou na Stolovou horu v případě, že se neuskutečnil 2.den z důvodu špatné viditelnosti. Večeře ve Waterfront.

7.den – brzká snídaně a odjezd do města Knysna , zastávka ve výrobně Aloe Ferox, oběd v Garden Route Lodge, západ slunce v Knysně, večeře v přístavu (ústřice, krevety, ryby atd.). Ubytování v kvalitním hotelu (4*).

8.den – Snídaně, transfer mikrobusem do ubytování – domky Marina Sands. Cestou návštěva záchranné stanice slonů, opiččí park, ptačí park, park Big tree, národní park Stormsriver, večeře v městě Jeffreys Bay.

9.den – Snídaně, relax u moře, možnost procházky po městě Jeffreys Bay, Paradise Beach a St. Francis, přístav v St. Francis, možnost nákupů.

10.den – Snídaně na farmě Fijnbosch, relaxační den s aktivitami v okolí Jeffreys Bay dle individuální dohody s delegátem. Možnost jízdy na koních, rybaření, nakupování, pobyt na pláži, procházky parkem atd.

11.den – Brzká snídaně, přejezd mikrobusem na farmu Fijnbosch, celodenní prohlídka sloního parku ADDO ELEPHANT NATIONAL PARK a okolí, večeře v Port Elizabeth.

12.den – Snídaně na farmě Fijnbosch, přejezd na farmu Mayabana, oběd na farmě Mayabana, projížďka po farmě, večeře v pravé africké přírodě

13.den  – Snídaně na farmě Fijnbosch, krmení žiraf, projížďka po farmě, nákupy v Port Elizabeth, odjezd na letiště, odlet

14.den – Přílet do ČR.

Pozn.: jednotlivé naplánované aktivity zejména výlety lanovkou, lodí atd. lze individuálně měnit po dohodě s průvodcem a zároveň mohou být přeloženy průvodcem z důvodu nepříznivých klimatických podmínek.

 

Ceník

Cena za osobu 35.000,-Kč​

Cena zahrnuje: transfer z/na letiště v JAR, služby průvodce po celou dobu zájezdu, přepravu mikrobusem dle programu, ubytování se snídaní
Cena nezahrnuje: letenku  (cena cca 20 – 25 tis./os.), vstupy, stravovaní mimo ubytování

NAPŘÍČ JIŽNÍ AFRIKOU

16 dní (14 dní JAR, 2 dny cesta) – dva delší přesuny
Počet účastníků: 6-8

1.den – Odlet z Prahy (nebo jiného letiště)

2.den -přílet do Johanesburgu, přesun do Sun City. Po příletu přejezd cca 2 hodiny do hotelu Kedar Country, kde budeme spát mezi zvířaty. Cestou se stavíme na obrovském tržišti a na oběd u přehrady Hartbeespoort Dam. Odpoledne návštěva Sun City, paláce Lost City. Uvítací večeře.

3.den– Celý den návštěva rezervace Pilanisberg, v pozdním odpoledni návštěva krokodýlí farmy s krmením krokodýlů. Pro zájemce ochutnávka krokodýlího masa.

4.den-Dopoledne návštěva údolí vln, odpoledne přesun na farmu ke Kimberley.

5.den– Safari po farmě terénními auty, relaxace u bazénu. Pro zájemce možnost nočního safari či lovu.

6.den – výlet – Kimberley Velká diamantová díra. Skanzen velké diamantové díry, návštěva černošského ghetta. Možnost návštěvy Lilidale Lodge a rybaření. Denní a v případě zájmu noční safari. Pro zájemce možnost safari na koních, nebo pěšky s černošským průvodcem.

7.den– Rezervace MOKALA . Polodenní výlet do rezervace. Odlet z Kimberley

8.den – dopolední přelet do Kapského města. Ubytování v hotelu Dale Court v části Green Point. V případě pěkného počasí výlet na Stolovou horu, večerní návštěva Victoria and Alfred Waterfront, Kapské město v noci.

9.den – Celodenní výlet na Mys Dobré naděje, cestou v Hout Bay výlet lodí na ostrov lachtanů, návštěva nejstarší vinné farmy s ochutnávkou vína., koupání s tučňáky v největší kolonii, pláž Camps Bay, přírodní rezervace Mysu dobré naděje a pštrosí farmy. Mořské akvárium, trhy s africkými dárkovými předměty, historická místa Kapského města. Vše dle času a nálady účastníků.

10.den – přesun Zahradní cestou z Kapského města do přístavu Knysna, kde přespíme, po cestě návštěva továrny Ferox na výrobu produktů z Aloe. V přístavu Kysna doporučujeme ochutnat místní vyhlášené ústřice. Ráno cesta do Jeffreys Bay. Po cestě návštěva záchranné stanice pro slony a krmení slůňat a Parku Tsitsikamma- návštěva deštného pralesa + BIG TREE, výlet na visutý most nad ústím řeky Storms River, rychlou lodí do ústí řeky a jeskyně s netopýry. Nejhlubší Bungee jumping světa-216 m.

11.den – Ubytování se snídaní v rekreačních domcích Marina Sands v Jeffreys Bay přímo u moře-volno, relaxace

12.den– návštěva farmy SEA VIEW s chovem bílých lvů a sloního parku ADDO

13.den– Přesun na farmu Fijnbosch, prohlídka farmy a safari po farmě. Ubytování se snídaní.

14.den – Ústřicová pláž, pro zájemce rybaření na moři. Pro ostatní (i pro „nejezdce“) možnost výletu na koních v dunách a po plážích-nezapomenutelné!

15.den– Dopoledne relax na farmě nebo na pláži v Jeffreys Bay, odpoledne odlet z Port Elizabeth domů.

16.den– Přílet do ČR

Ceník

Cena za osobu: 57.000,- Kč

Cena zahrnuje: přepravu mikrobusem, transfer z/na letiště, služby průvodce po celou dobu zájezdu, ubytování se snídaní.
Cena nezahrnuje: zpáteční letenku ČR-JAR, letenky KIM-CPT a PLZ-JNB, vstupy